Čtvrtek 23. ledna 2020, svátek má Zdeněk
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  • Čtvrtek 23. ledna 2020 Zdeněk

Jsi-li žena kyprých tvarů, mají-li Tě za almaru

4. 03. 2011 16:27:01
Jsi-li žena kyprých tvarů Mají-li Tě za almaru Hejbni zadkem v rytmu zumby Davy žen už takhle zhubly

Jednou se mě můj tchán zeptal „Ty čekáš třetí?“ „Ne, ale vypadám tak!“ odsekla jsem mu a v duchu sobě: Tak a dost! Musíš se sebou něco začít dělat. Jsi rok po porodu. 1/4 roku nekojíš. Už není nač se vymlouvat. Jo, milá zlatá je čas navštívit fitko! To bude hrůza! Bude! Ale také budou endorfiny – dobrá nálada. Tak jo! Všude teď propagují tu zumbu. Z TV na mne velmi často útočí vyrýsovaná prsatá kráska se sloganem: „Tančím JEN ZUMBU. Víc dělat nemusím!“ Zkusím zumbu? Naposled jsem opravdovsky cvičila v 6. měsíci prvního těhotenství. To jsou slovy tři roky. Ježiš to to letí! No nic! Odvahu!

V nedalekém fitness centru mě pán na recepci ujišťoval „Ano, kurzy zumby vedeme. A všechny jsou vhodné i pro začátečníky!“ Uvěřila jsem mu.

Po měsíci přemlouvání a pozdních příchodů manžela jakožto chůvy jsem konečně vyrazila oblečena v cvičebním úboru (modré trenky a bílé triko s jarmilkami jsem upgradovala na černý teplákový komplet s nadějí, že černá stále ještě zužuje).

Přišla jsem mezi posledními, takže na mne zbylo místo v přední linii. Už po první skladbě jsem funěla jak lokomotiva a potila se ... hodně. Dost mě zaskočilo, že choreografii sestav cvičitelky předem nepředvádějí a pomalu nezkouší. Prostě jedou a přidejte se! Co jsem stačila zahlédnout, tak většina cvičenek kroky uměla. A našly se i borkyně, co zvládaly přidat i ruce. Neuvěřitelné! Já si na ruce ani nevzpomněla a nohy jsem si ve snaze stačit tempu málem zauzlovala. A tohle jelito (já) bylo v té první linii, kde jsem se pletla a ty za mnou popletla. Po 30 minutách jsem si uvědomila, že už se tam půl hodiny ztrapňuju, ale stále žiju. To není špatné! Lekci jsem absolvovala až do konce. A dokonce jsem došla pěšky domů.

Pyšná sama na sebe jsem přišla k našemu bytu, který byl otevřený dokořán a ve dveřích seděly obě děti a volaly „Máma!“ „Kde máte tátu?“ ptala jsem se vyděšeně. U Tondy (2,5) jsem navíc objevila smrdutou bouli v tepláčkách na zadečku. To za dobu, co nenosí plenku nikdy neudělal. Tatínka jsem našla u počítače. V příštím životě chci být chlap. Žádný stres. Jedu si po svém. No nic!

Umyla jsem děti. Dala jim večeři. Přečetla pohádku. A když usnuly blaženě jsem se zhroutila na gauč. „Co ti je?“ ptal se mne manžel. „Jsem utahaná ze starání o děti a cvičení.“ „No jo vlastně, tys byla cvičit. Já na to zapomněl.“ „A kdys na to zapomněl? Hned jak jsem odešla? Podle toho v jakém stavu jsem našla děti, to vypadalo, žes vůbec nevěděl, že jsem pryč.“ Endorfiny fungovaly. Já neječela nic ve smyslu, že jsem vorvaná jak kůň a on si sedí u PC. NE, já si z toho dělala srandu. Tak to mě přesvědčilo. Budu pokračovat.

Asi na mé 5. Lekci cvičitelky oznamovaly, že chystají na pondělí dvouhodinovku.

Pro sebe: Že bych šla? To nedám! Nicméně doma jsem nahlásila, že půjdu. Asi jsem v duchu doufala, že Radek nepřijde včas domů. Přišel! „Tak v kolik jdeš?“ „Já nevím, jestli půjdu.“ Vykrucovala jsem se z toho. „Se bojíš viď?“ V duchu: A dost!!! Já ti ukážu,ty Gaučáku!

Tak jsem šla. Ve školní tělocvičně jsem napočítala 35 cvičenek – hrdinek. Ve věkovém rozmezí 12 – 55 let (můj odhad).

První hodina a čtvrt byla pro mne docela OK. Pak už ne! Pak už mě mé končetiny přestávaly poslouchat. Když už jsem čekala závěrečnou pomalou protahovací skladbu, zahlásily „A teď novinka!“ Vůbec ! Konec! Nohy vypověděly službu. Stála jsem tam opřená o žebřiny a funěla. Přitom jsem si vzpomněla na slogan: Tančím jen zumbu! Víc dělat nemusím! – Já víc dělat nemůžu! Jěžiš, já už nemůžu!!! Koukala jsem na hubenou 14 letou slečnu, která překypovala energií. Jela na 110%. O pauzách si ještě sestavy opakovala. Přitom jsem si vzpomněla na titul knihy C.D.Payna - Mládí v hajzlu! Můj pohled přešel na dvě asi 55 ženy, které ač unavené poctivě tančily dál. Měly můj neskonalý obdiv a já se styděla. Musela jsem si přiznat, že v hajzlu je má kondice. Mám závazek: zlepšit kondici a další dvouhodinovku zvládnout bez studu, újmy na zdraví a cti.

PS:

Abych s sebou spokojená byla

Musím zhubnout ňáká kila

Čtyři kilča zbývaj shodit

Na zumbu dál budu chodit

Autor: Olga Starostová | pátek 4.3.2011 16:27 | karma článku: 24.65 | přečteno: 2326x

Další články blogera

Tato rubrika neobsahuje žádné články...

Další články z rubriky Ostatní

Katerina Kaltsogianni

Smrt před ordinací a č. 1

"Čekací doba je až 8 hodin," čtu se na jedné neurologické pražské klinice. Nedávno tam zemřela žena, která čekala více jak 8 hodin. Zemřela na lavičce před ordinací. Nutno dodat, že se jedná o akutní neurologickou pohotovost.

23.1.2020 v 19:13 | Karma článku: 15.92 | Přečteno: 306 | Diskuse

Karel Trčálek

Zbytečně hysterická reakce pana Brauna na incident francouzského prezidenta

Reakce pana Brauna na údajný hysterický záchvat francouzského prezidenta je sama o sobě excelentní ukázkou hysterie

23.1.2020 v 18:40 | Karma článku: 9.38 | Přečteno: 193 | Diskuse

František Skopal

Pozor! Jazyková zdatnost z nás ještě nedělá lidi!

Mladí lidé dnes často odcházejí do ciziny. Kvůli studiu nebo brigádě, nebo kvůli práci. Jedinci, kteří v zahraničí něco významné dosáhli, bývají často hosty různých rozhlasových pořadů, kde je vyzdvihována jejich šikovnost.

23.1.2020 v 15:55 | Karma článku: 9.86 | Přečteno: 400 | Diskuse

Pavel Hewlit

Třídní schůzky ve Zvonale

Vlasta Svozilová zavřela vstupní dveře a přes hlavu přetáhla řemínek větší kabelky. Začala si sundávat bundu a při tom se pozorovala ve velkém zrcadle na zdi.

23.1.2020 v 14:52 | Karma článku: 12.20 | Přečteno: 453 | Diskuse

Jan Pražák

Chtěla jsem zabít svoje vlastní dítě

Když jsem ve dvaatřiceti létech najednou přišla do jiného stavu, tak jsem byla fakt naštvaná. Nedlouho před tím jsem získala vedoucí místo v jednom oddělení naší obchodní firmy s příslibem dalšího postupu.

23.1.2020 v 14:31 | Karma článku: 21.16 | Přečteno: 618 | Diskuse
Počet článků 21 Celková karma 0.00 Průměrná čtenost 2176
Olga Starostová rozená Chvátalová * 15.3.1978 Bělehrad Vystudovala Anglo-Německou obchodní akademii. Po té pracovala 12 let v rodinném podniku.Nyní na mateřské (Toník 3, Jana 21 měsíců). Mezi záliby patří film,divadlo četba hl.detektivky - obdivovatelka Agathy Christie, pěší turistika, v poslední době zumba.

Seznam rubrik

Oblíbené blogy

Oblíbené stránky

více

Najdete na iDNES.cz