Neděle 26. března 2023, svátek má Emanuel
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  • Neděle 26. března 2023 Emanuel

Jsi-li žena kyprých tvarů, mají-li Tě za almaru

4. 03. 2011 16:27:01
Jsi-li žena kyprých tvarů Mají-li Tě za almaru Hejbni zadkem v rytmu zumby Davy žen už takhle zhubly

Jednou se mě můj tchán zeptal „Ty čekáš třetí?“ „Ne, ale vypadám tak!“ odsekla jsem mu a v duchu sobě: Tak a dost! Musíš se sebou něco začít dělat. Jsi rok po porodu. 1/4 roku nekojíš. Už není nač se vymlouvat. Jo, milá zlatá je čas navštívit fitko! To bude hrůza! Bude! Ale také budou endorfiny – dobrá nálada. Tak jo! Všude teď propagují tu zumbu. Z TV na mne velmi často útočí vyrýsovaná prsatá kráska se sloganem: „Tančím JEN ZUMBU. Víc dělat nemusím!“ Zkusím zumbu? Naposled jsem opravdovsky cvičila v 6. měsíci prvního těhotenství. To jsou slovy tři roky. Ježiš to to letí! No nic! Odvahu!

V nedalekém fitness centru mě pán na recepci ujišťoval „Ano, kurzy zumby vedeme. A všechny jsou vhodné i pro začátečníky!“ Uvěřila jsem mu.

Po měsíci přemlouvání a pozdních příchodů manžela jakožto chůvy jsem konečně vyrazila oblečena v cvičebním úboru (modré trenky a bílé triko s jarmilkami jsem upgradovala na černý teplákový komplet s nadějí, že černá stále ještě zužuje).

Přišla jsem mezi posledními, takže na mne zbylo místo v přední linii. Už po první skladbě jsem funěla jak lokomotiva a potila se ... hodně. Dost mě zaskočilo, že choreografii sestav cvičitelky předem nepředvádějí a pomalu nezkouší. Prostě jedou a přidejte se! Co jsem stačila zahlédnout, tak většina cvičenek kroky uměla. A našly se i borkyně, co zvládaly přidat i ruce. Neuvěřitelné! Já si na ruce ani nevzpomněla a nohy jsem si ve snaze stačit tempu málem zauzlovala. A tohle jelito (já) bylo v té první linii, kde jsem se pletla a ty za mnou popletla. Po 30 minutách jsem si uvědomila, že už se tam půl hodiny ztrapňuju, ale stále žiju. To není špatné! Lekci jsem absolvovala až do konce. A dokonce jsem došla pěšky domů.

Pyšná sama na sebe jsem přišla k našemu bytu, který byl otevřený dokořán a ve dveřích seděly obě děti a volaly „Máma!“ „Kde máte tátu?“ ptala jsem se vyděšeně. U Tondy (2,5) jsem navíc objevila smrdutou bouli v tepláčkách na zadečku. To za dobu, co nenosí plenku nikdy neudělal. Tatínka jsem našla u počítače. V příštím životě chci být chlap. Žádný stres. Jedu si po svém. No nic!

Umyla jsem děti. Dala jim večeři. Přečetla pohádku. A když usnuly blaženě jsem se zhroutila na gauč. „Co ti je?“ ptal se mne manžel. „Jsem utahaná ze starání o děti a cvičení.“ „No jo vlastně, tys byla cvičit. Já na to zapomněl.“ „A kdys na to zapomněl? Hned jak jsem odešla? Podle toho v jakém stavu jsem našla děti, to vypadalo, žes vůbec nevěděl, že jsem pryč.“ Endorfiny fungovaly. Já neječela nic ve smyslu, že jsem vorvaná jak kůň a on si sedí u PC. NE, já si z toho dělala srandu. Tak to mě přesvědčilo. Budu pokračovat.

Asi na mé 5. Lekci cvičitelky oznamovaly, že chystají na pondělí dvouhodinovku.

Pro sebe: Že bych šla? To nedám! Nicméně doma jsem nahlásila, že půjdu. Asi jsem v duchu doufala, že Radek nepřijde včas domů. Přišel! „Tak v kolik jdeš?“ „Já nevím, jestli půjdu.“ Vykrucovala jsem se z toho. „Se bojíš viď?“ V duchu: A dost!!! Já ti ukážu,ty Gaučáku!

Tak jsem šla. Ve školní tělocvičně jsem napočítala 35 cvičenek – hrdinek. Ve věkovém rozmezí 12 – 55 let (můj odhad).

První hodina a čtvrt byla pro mne docela OK. Pak už ne! Pak už mě mé končetiny přestávaly poslouchat. Když už jsem čekala závěrečnou pomalou protahovací skladbu, zahlásily „A teď novinka!“ Vůbec ! Konec! Nohy vypověděly službu. Stála jsem tam opřená o žebřiny a funěla. Přitom jsem si vzpomněla na slogan: Tančím jen zumbu! Víc dělat nemusím! – Já víc dělat nemůžu! Jěžiš, já už nemůžu!!! Koukala jsem na hubenou 14 letou slečnu, která překypovala energií. Jela na 110%. O pauzách si ještě sestavy opakovala. Přitom jsem si vzpomněla na titul knihy C.D.Payna - Mládí v hajzlu! Můj pohled přešel na dvě asi 55 ženy, které ač unavené poctivě tančily dál. Měly můj neskonalý obdiv a já se styděla. Musela jsem si přiznat, že v hajzlu je má kondice. Mám závazek: zlepšit kondici a další dvouhodinovku zvládnout bez studu, újmy na zdraví a cti.

PS:

Abych s sebou spokojená byla

Musím zhubnout ňáká kila

Čtyři kilča zbývaj shodit

Na zumbu dál budu chodit

Autor: Olga Starostová | pátek 4.3.2011 16:27 | karma článku: 24.65 | přečteno: 2327x

Další články blogera

Tato rubrika neobsahuje žádné články...

Další články z rubriky Ostatní

Alice Barešová

Co přináší život

Jednou mi kamarád vyprávěl příběhy ze svého života. Má dvě ratolesti v pubertálním věku a tak se s nimi nenudí.

25.3.2023 v 15:43 | Karma článku: 11.17 | Přečteno: 160 | Diskuse

Horst Anton Haslbauer

Nedobrovolná cesta nyní vede z kopce

Ernsta jsem se zeptal, jestli si umí představit, jak daleko to tam dolů může být. "Jistě," odvětil, "ten chlap měl pravdu, musíme tu samou štreku dolů, co jsme předtím šli nahoru." Teď to šlo aspoň dolů a při pohledu na vesnici

25.3.2023 v 7:43 | Karma článku: 15.72 | Přečteno: 202 | Diskuse

Helena Vlachová

Čím se baví někteří důchodci

Někteří lidé důchodového věku pro mě představují mravní bídu. Naprostý marasmus. Čeští důchodci na tom bezesporu nejsou finančně špatně, zato duchovní úroveň některých z nich nestojí za nic.

25.3.2023 v 7:16 | Karma článku: 19.82 | Přečteno: 1255 | Diskuse

Jan Pražák

Neodbytná žebračka

„Dobrý den, mladý pane, budete si přát oběd?“ Zeptala se mě servírka, a aniž by čekala na odpověď, položila přede mě jídelní lístek. Pak rychlým pohledem zhodnotila můj zevnějšek, uznale povytáhla obočí a chystala se odběhnout.

25.3.2023 v 7:07 | Karma článku: 38.45 | Přečteno: 2630 | Diskuse

Jiří Herblich

Kdo pochopí člověka? Jedině ten kdo jej poslal, přeci

Nedej se unést životem tak, že zapomeneš kdo jsi. Tato slova byla vyřčená člověkem..................

24.3.2023 v 9:57 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 41 | Diskuse
Počet článků 21 Celková karma 0.00 Průměrná čtenost 2181
Olga Starostová rozená Chvátalová * 15.3.1978 Bělehrad Vystudovala Anglo-Německou obchodní akademii. Po té pracovala 12 let v rodinném podniku.Nyní na mateřské (Toník 3, Jana 21 měsíců). Mezi záliby patří film,divadlo četba hl.detektivky - obdivovatelka Agathy Christie, pěší turistika, v poslední době zumba.

Seznam rubrik

Oblíbené blogy

Oblíbené stránky

více

Nervozita roste. Padající Deutsche Bank stáhla dolů korunu i pražskou burzu

Od záchrany problémové švýcarské banky Credit Suisse ještě neuplynul ani týden a investoři opouštějí další potenciální...

Hrozí ekonomický kolaps? Analytici varují před Minského momentem

Selhání bankovních institucí, otřesy na finančních trzích a pokračující nejistota zvyšuje podle mnohých odborníků...

Ukrajinská pobřežní obrana zničila plány na vylodění u Oděsy

Flotila ukrajinského námořnictva dostala na začátku ruské invaze na frak, ale její „suchozemská“ pobřežní obrana...

Herečka Jenovéfa Boková porodila, z Witowské je nevlastní babička

Jenovéfa Boková a její partner Adam Kolář v pátek odpoledne potvrdili, že herečka a hudebnice už porodila a šťastní...

Tom Cruise se dcerou Suri pyšnil. Už ho neviděla deset let, míří na vysokou

Tom Cruise se od roku 2006 do roku 2013 rád ukazoval na veřejnosti s dcerou Suri v náručí. Před deseti lety však ze...